شركت Juniper Networks در سال 1996 با هدف طراحي و فروش محصولات و خدمات شبکه‌هاي IP-Based تأسيس شد.

این شرکت در ابتدا بزرگترین دستاورد خود را با روترهای قدرتمند خود به دست آورد که با استفاده از جدا سازی بخش مدیریتی (Control Plane) و بخش جابجایی دیتا ( Data Plane) نو آوری و تحولی بزرگ در دنیای اینترنت به وجود آورد.

محصولات امنيت شبکه شرکت Juniper مشخصاً به منظور بهينه‌سازي عملكرد تجهيزات امنيتي و از بين بردن مشكلات ناشي از كاهش كارايي، كه در راهكارهاي نرم‌افزاري اجتناب‌ناپذير است طراحي شده‌اند. علاوه بر آن Juniper با بكار بردن لايه‌هاي مختلف دفاعي اطمينان خاطر مديران ارشد فناوري اطلاعات را از حفاظت داده‌ها و شبكه‌ها ايجاد مي‌نمايد.

مدیریت یکپارچه تجهیزات شبکه مبتنی بر راهکارهای مدیریت شبکه Juniper نه تنها تجهیزات شرکت juniper ، بلکه بسیاری از تجهیزات شبکه را پشتیبانی میکند . این تجهیزات و راهکارهای مبتنی بر آن مدیریت log ها و دیگر اتفاقات شبکه را برای مدیران شبکه بسیار آسان کرده و امکان تهیه گزارشات مختلف را می‌دهد .

محصولات

SRX Branch Series:

محصولات SRX سریهای 300، مدل SRX550 دارای ویژگی امنیتی       (UTM )Unified Threat Management است.که شامل IPS , Anti Spam , Anti Virus , Web Filtering , Appsec  می باشند.این سری محصولات مناسب  شبکه های کوچک  و متوسط می باشند.

SRX Mid-Range & Data center Series:

این سری از محصولات  شامل مدل SRX1500 و سریهای SRX4100-4200-4600 میباشند.
قدرت پردازش و قدرت فایروالینگ از 10Gbps تا 95Gbps دارند.
این سری محصولات مناسب  شبکه های بزرگ و دیتا سنترها و ارائه دهندگان سرویسهای اینترنت ( ISP) می باشند.

 

SRX High End  & Large Data center Series:

این سری از محصولات  شامل سریهای SRX5400-5600-5800 میباشند.
قدرت پردازش و قدرت فایروالینگ تا 300Gbps دارند.
این سری محصولات مناسب  شبکه های بسیار بزرگ و دیتا سنترهای بزرگ می باشند.